МЕГАПРОЕКТИ КИЄВА: 2 частина | Вплив імперіалістів на столицю

Київ пробув у складі російської імперії чи московського князівства трохи більше 200 років. За цей період імператори імперії безліч разів обмежували місцеве управління, відміняли маґдебурзьке право та намагалися перетворити місто на «російську губернію»

Імператори 17 століття використовували Київ виключно як фортецю. Ніяких інших внесків окрім часткового фінансування захисних споруд не було. 

За часів Єлизавети було побудовано Маріїнський палац, який вона так і не встигла відвідати. Проте, парк при палаці зʼявився пізніше за наказом та за кошт ужини імператора Олександра II Марії Олександрівни. Їй не подобалась велика кількість пилу промислового міста та вона вирішила це питання створенням нового парку.

Йосиф Сталін зробив найбільштий внесок у розвиток Києва. Більшість житлових будівель, у який і зараз живуть кияни, були побудовані за його наказом.

Також варто нагадати про два види метро: цивільне та “сталінське”, або військове, яке планувалось для перевезення військової техніки та швидкої евакуації державних працівників.

Детальніше про цей період історії Києва можна дізнатися у другому випуску МЕГАПРОЕКТІВ КИЄВА.

Повернутися назад

    Вкажіть Ваш E-mail, щоб отримувати найактуальнішу інформацію: