Звʼязки з рф, корупція: діяльність КП “Київтеплоенерго

Звʼязки з рф, застаріле обладнання, розкрадання бюджетних коштів: Офіс Трансформації Максима Бахматова провів розслідування діяльності КП «Київтеплоенерго»

Офіс Трансформації Максима Бахматова презентує розслідування діяльності КП «Київтеплоенерго». Виявлено звʼязки з країною агресором, систематичне невиконання планових робіт та розкрадання бюджетних коштів. 

         Київська влада заявляє про можливу евакуацію зі столиці у випадку відсутності електропостачання та опалення. Влада зазначає, що це буде використано в останню чергу, наразі такий варіант не розглядається. За постачання тепла в оселі киян відповідає КП «Київтеплоенерго», про яке Офіс Трансформації Максима Бахматова презентує розслідування. 

         Під час розслідування було виявлено два договори за червень 2020 року на 199 млн грн з ТОВ “Альянс Енерго Трейд”. ТОВ пов`язане з російським бізнесменом Ахмедом Бажаєвим через власника “Альянс Енерго Трейд” Романа Адамова і ТОВ “Прологістик-Сервіс”. а Ахмед Бажаєв – бенефіціаром. Ахмед Бажаєв – менеджер та ймовірний родич Муси Бажаєва, якого називають одним з найвпливовіших бізнесменів Чечні. За даними Forbes родина Бажаєвих займає шосте місце серед найбагатших родин Росії зі статками $1,9b.  З жовтня 2022 року Муса Бажаєв увійшов у санкційний список РНБО УКРАЇНИ

Київська влада наголошує на тому, що місцяни мають потурбуватися про себе самостійно, у той час коли за перше півріччя 2021 КП «Київтеплоенерго»  було виконано 0% запланованих ремонтних робіт. При цьому на 2020 85,2% від загальної кількості теплових пунктів КП експлуатувалися понад 25 років, а втрати у тепломережах при транспортуванні тепла з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 складали 28,4%. 

КП неодноразово було притягнуто до кримінальної відповідальності через розкрадання бюджетних коштів.  7 з 10 найкрупніших контрагентів КП підозрювались у розкраданні бюджетних коштів або фігурували у кримінальних провадженнях, які розслідували завищення цін на товари та послуги, або фігурували у провадженнях про організацію злочинної схеми з розкрадання бюджетних коштів. Кримінальна справа була відкрита відносно одного з досліджуваних епізодів.

Повне відео розслідування доступно тут

Повний текст розслідування можна переглянути за посиланням

Звʼязки з рф, корупція: діяльність КП “Київтеплоенерго
Повернутися назад

    Вкажіть Ваш E-mail, щоб отримувати найактуальнішу інформацію: